HomeProjekty z dotacíJabkový-Barevný Den-Apple Day Colorful Day

Jabkový-Barevný Den-Apple Day Colorful Day

logo visegrad

Jabkový-Barevný Den-Apple Day Colorful Day

Jablunkovské centrum kultury a informací, příspěvková organizace společně se slovenským partnerem Mestské kultúrno-športové stredisko v Kysuckém Novém Mestě, s polským partnerem Wiślańskie Centrum Kultury v Wiśle a polským partnerem Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna v Istebnej podali v únoru 2018 žádost o poskytnutí  finančního příspěvku z MVF na projektrogram spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Česká republika na projekt „Jabkový-barevný den“ – „Apple Day-Colorful Day“.

Dne 30. 4. 2018 byl projekt doporučen, Grantovou Komisí ke schválení. Číslo smlouvy: International Visegrad Fund´s Visegrad Grant No. 21810167: Mezinárodní visegrádský fond.
Realizace projektu si klade za cíl rozvinout již započatou vzájemnou spolupráci mezi partnery, poznat a rozvíjet tradice a kulturu národů ležících na Trojmezí. Hlavním úkolem projektu je udržení tradic a sjednocování obyvatel Jablunkova, ale i okolních obcí. Jabkový den je každoročně pořádán a propojen s příchodem podzimu, oslavami Babího léta, propagace zdravého životního stylu a osvěty.  oblasti kultury a samosprávy na obou stranách česko-slovenské hranice tyto kontakty upevňovat, aby přeshraniční spolupráce byla aktivní. Naplněním cíle projektu dojde ke kulturní a společenské výměně mezi místními skupinami na obou stranách příhraničního regionu.

Hlavní aktivity projektu:

  • uspořádání výstavy piktoriálních fotografií ve Wiśle – červenec,
  • uspořádání výstavy piktoriálních fotografií v Istebne – červenec
  • akce Jabkový den – září
  • uspořádání výstavy piktoriálních fotografií v Kysuckém Novém Meste – září

Financování projektu: celkové náklady 5.780 EUR, financováno MVF 79.61  %, vlastní podíl 20.39%.

Bez komentáře

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..